Nasza strona wykorzystuje cookies ("ciasteczka")
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii by strona działała prawidłowo oraz w celach statystycznych. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z niniejszej strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Wyniki konkursów na najlepszą pracę dyplomową w 2018 roku przeprowadzonych w poszczególnych oddziałach Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją.

Oddział białostocki

I miejsce:

Justyna ANIŚKO „Propozycje usprawnień techniczno-organizacyjnych procesu transportu detali w produkcji konstrukcji stalowych w przedsiębiorstwie PROMOSTAL przy wykorzystaniu systemu Tecnomatix"

Wyróżnienia:
  • Edyta Dzieszuta „Mapowanie strumienia wartości procesu produkcyjnego wyrobu z grupy cewek ołówkowych w przedsiębiorstwie SMP Poland sp. z o.o.”
  • Magdalena Klimczuk „Projekt wdrożenia wybranych metod i narzędzi zarządzania jakością w procesie produkcji pieczywa na przykładzie przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowego „CYMES” ”
Oddział bielsko-bialski

I miejsce:

Ewelina HAŁAT „Racjonalizacja procesów wytwarzania z wykorzystaniem narzędzi odchudzonej produkcji oraz modelowania i symulacji"

Wyróżnienia:
  • Martyna Magiera „Analiza efektywności inwestycji dotyczącej zmiany przebiegu procesu produkcyjnego w wybranym przedsiębiorstwie”
  • Magdalena Pasierbek-Szołucha „Doskonalenie wewnątrzzakładowego przepływu materiałowego z wykorzystaniem modelowania i symulacji na przykładzie produkcji mebli”
  • Pamela Piskorek „Analiza i ocena warunków bezpieczeństwa i higieny pracy na przykładzie stanowisk zakładu galwanizacyjnego”
Oddział bydgoski

I miejsce:

Patryk LIPKA „Proinnowacyjne działania w utrzymaniu ruchu maszyn w przedsiębiorstwie produkcyjnym"

Wyróżnienia:
  • Justyna Dominiak „Wsparcie procesów logistycznych nieobsługiwanych rozwiązaniami ERP SAP na wybranym przykładzie”
  • Sławomir Przeździecki „TPM, jako metoda zapewnienia wydajności procesu produkcji na przykładzie wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej”
  • Jakub Nowacki „Usprawnianie procesu produkcji na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa”
Oddział częstochowski

I miejsce:

Anna PÓŁROLNIK „Wykorzystanie metody Earned Value do oceny projektów o charakterze doskonalącym w wybranym przedsiębiorstwie"

Wyróżnienia:
  • Anna Praska „Analiza pozycji rynkowej przedsiębiorstwa w kontekście zwiększania przewag konkurencyjnych”
  • Marta Zgrzeblak „Rola i znaczenie informacji w procesie doskonalenia zarządzania produkcją i jakością w przedsiębiorstwie produkcyjnym”
Oddział gdański

I miejsce:

Ewelina MAJDA „Wykorzystanie narzędzia Mapowanie Strumienia Wartości do analizy procesu produkcyjnego wybranym przedsiębiorstwie produkcyjnym"

Wyróżnienia:
  • Karolina Wrześniowska „Projektowanie wkładki ortopedycznej z wykorzystaniem metod inżynierii odwrotnej”
  • Piotr Iwanicki „Zarządzanie projektami Automotive uwzględnieniem technologicznych możliwości optymalizacji procesu”
Oddział katowicki

I miejsce:

Sylwia JANAK „Ocena spełnienia minimalnych wymagań bezpieczeństwa przez park maszynowy eksploatowany w przedsiębiorstwie produkcyjnym"

Oddział kielecki

I miejsce:

Martyna STĘPIEŃ „Doskonalenie logistyki produkcji w elastycznych systemach produkcyjnych z użyciem modelowania symulacyjnego 3D"

Oddział koszaliński

I miejsce:

Piotr PAWLAK „Usprawnienie procesów logistyczno-technologicznych w produkcji opakowań foliowych na bazie przedsiębiorstwa HEAN PPHU"

Wyróżnienia:
  • Grzegorz Radzki „Zastosowanie programowania matematycznego w problemie harmonogramowania zadań transportowych floty dronów”
Oddział krakowski

I miejsce:

Paulina TUREK „Wykorzystanie metodyki Lean Manufacturing w wybranym przedsiębiorstwie"

Oddział lubelski

I miejsce:

Jarosław KORPYSA „Wpływ parametrów technologicznych frezowania i rodzaju narzędzia na chropowatość powierzchni obrobionej stopów magnezu"

Wyróżnienia:
  • Małgorzata Sylwestrowicz „Wpływ parametrów technologicznych a wartość drgań dla narzędzi węglikowych o różnym kącie pochylenia linii śrubowej λs”
  • Paulina Marszalec „Wpływ sposobu przygotowania powierzchni na wytrzymałość połączeń klejowych blach stalowych ocynkowanych”
  • Martyna Zakrzewska „Ocena wykorzystania zasiłków i ulg podatkowych przez osoby fizyczne”
Oddział mazowiecki

I miejsce:
Marta DUSZA „Organizacja i funkcjonowanie magazynu w gospodarstwie specjalizującym się w produkcji owoców sezonowych"

Wyróżnienia:
  • Marlena Gołaś „Zarządzanie strategiczne w publicznych szkołach wyższych na przykładzie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie”
Oddział opolski

I miejsce:

Marcin SOJKA „Opracowanie systemu monitorowania poziomu świadczenia jakości usług logistycznych na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa"

Wyróżnienia:
  • Krzysztof Kordek „Analiza i ocena efektów wdrożenia innowacyjnego systemu logistycznego Grupie Azoty: Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. w Kędzierzynie-Koźlu”
  • Mariusz Herz „Analiza OZE ujęciu logistyki produkcji energii elektrycznej”
  • Martyna Job „Ocena wpływu zarządzania środowiskowego na procesy logistyczne wybranym przedsiębiorstwie produkcyjnym”
Oddział podkarpacki

I miejsce:

Monika JARECKA „Analiza systemu motywacyjnego przedsiębiorstw w świetle badań ankietowych"

Wyróżnienia:
  • Magdalena Lewandowska „Dofinansowanie przedsiębiorstw z funduszy europejskich”
  • Agnieszka Witkiewicz „Efektywność działań wprowadzających nowe produkty a rynek okapów kuchennych firmie GLOBALO MAX”
  • Jolanta Majdasz „Wpływ standaryzacji świadczeń medycznych a jakość opieki zdrowotnej”
Oddział poznański

I miejsce:

Sylwia OGONOWSKA, Maria RADKE „Wpływ zmiany stanowiska pracy na efektywność i wydajność operatora"

Wyróżnienia:
  • Jan Janiszewski „Opracowanie danych dla przykładowego procesu produkcyjnego ich implementacja w ystemie Comarch ERP XL”
  • Anna Olejnik „Ocena przydatności systemu pomiarowego w procesie kontroli jakości narzędzi chirurgicznych”
Oddział sudecki

I miejsce:

Sebastian KANIA „Doskonalenie jakości produkcji na przykładzie linii produkcyjnej LEKOS"

Oddział szczeciński

I miejsce:

Pamela SADKOWSKA-POŁEĆ „Modernizacja konstrukcyjno-technologiczna wybranych części prototypu tabletkarki w uwzględnieniem kosztów jej wytworzenia"

Wyróżnienia:
  • Adam Oleśkiewicz „Opracowanie programu komputerowego wspomagającego proces zamawiania materiałów w przedsiębiorstwie przemysłowym”
Oddział warszawski

I miejsce:

Bartłomiej CHOROSZCZYŃSKI, Marcin MAJAK „Analiza i ocena informatycznych systemów wspomagania produkcji oraz projekt zajęć laboratoryjnych wykorzystujących oprogramowanie komputerowe do modelowania i symulacji procesów produkcyjnych"

Wyróżnienia:
  • Daria Brun „Usprawnienie procesu produkcyjnego w firmie produkującej soczewki okularowe z wykorzystaniem oprogramowania Tecnomatix Plant Simulation”
Oddział wrocławski

I miejsce:

Patrycja ZATORSKA „Analiza zależności pomiędzy Lean Manufacturing a koncepcją Przemysłu 4.0 w przedsiębiorstwach produkcyjnych"

Wyróżnienia:
  • Sylwia Rostkowska „Wdrażanie wymagań ISO 9001:2015 na przykładzie wybranych procesów małego przedsiębiorstwa SEBEX”
  • Michał Szafrański „System sugestii pracowniczych w przedsiębiorstwie produkcyjnym”
  • Ilona Kolęda „Poprawa efektywności funkcjonowania przedsiębiorstwa produkcyjnego poprzez dostosowanie systemów wewnętrznych do zmian w otoczeniu”